MIS VÄRK?

Tahtejõu tuur 7-9.10.2016 (R-P)

  • 750km (258km + 269km + 223km)
  • sõiduvahend: maanteeratas
  • keskmine kiirus 30km/h
  • kogu tuuri käigus on organiseeritud rattagasõiduga seotud abi: saatemasinad, varuratas, varukummid, mehaaniku teenus, teepealne söök-jook
  • tuuril osalejatele on broneeritud ühine majutus ja praamisõit

Osalustasu 80€ on sihtotstarbeline annetus Haapsalu Viigi Kooli tugi- ja liikumisaparaadi talitlushäiretega õpilaste spetsiaalse trenažööri ostufondi.

Kelle jaoks on külmas ja tuules rattaga väntamine liiga suur väljakutse, neilt on annetused ikka teretulnud.


7. – 9. oktoobrini leiab aset järjekorras juba kolmas Tahtejõu tuur.

2014. aastal toetasime edukalt Rauno Klauseni käsiratta ostu, 2015. aastal kogusime raha Narva ratastoolivehklejate Aleksei Štšeglovi ja teiste Florett klubiliikmete vehklemisvarustuse soetamiseks.

Seekordne aktsioon on suunatud Haapsalu Viigi Kooli tugi- ja liikumisaparaadi talitlushäiretega õpilaste abistamiseks. Heategevusprojekti käigus kogutud raha eest plaanime osta spetsiaalse elektritrenažööri, mitmekülgse taastusravi seadme, mis sobib nii üla- kui alakeha treeninguks ning mille hind sõltuvalt mudelist on 3700€ – 7800€.

THERA-Trainer tigo

Eesti laste vähene liikumine, kehv füüsiline vorm ja ülekaalulisus on teemad, mis viimasel ajal on palju kajastamist leidnud. Samad mured vaevavad veelgi enam liikumispuudega lapsi.

THERA-Trainer tigo 510Haapsalu Viigi Koolis õpib 13 ratastooli ja kõnniraami kasutavat last, kellele abivahenditega liikumine on igapäevaselt suureks väljakutseks. Tänavatel liigeldes on tihti ületamatuks takistuseks äärekivid, löökaugud ning kruusateelõigud. Talveoludes on paljudel neist lastest raske pääseda nelja seina vahelt õue.

Lisaks õpib koolis ka paarkümmend kergema liikumispuudega last, kes abivahendit liikumiseks küll ei vaja, kuid peavad oma liikumise nimel siiski pidevalt trenni tegema. Seetõttu on koolile äärmiselt vajalikud erivahendid, mis annaksid neile lastele võimaluse olla aastaringselt füüsiliselt aktiivsed ning võimaldaksid tunda rõõmu liikumisest ja treenimisest.

Tahtejõutuuri tulemusena hangitav liikumispuudega laste velotrenažöör on mitmekülgne taastusravi seade, mis võimaldab käsi ja jalgu treenida ratastoolist väljumata ning on seetõttu eriti sobiv teismelistele raske füüsilise erivajadusega lastele. Trenažööril on aktiivsusmonitor, mis annab treeningu kohta reaalajas tagasisidet.

Mida suurem on kampaaniaga kogutav summa, seda realistlikumaks muutub sellise aktiivsusmonitoriga seadme hankimine, mis muudab treeningu hasartitekitavaks mänguks. Nii nagu kõigi inimeste puhul, tekitab liikumine erivajadusega lastes tohutul hulgal häid emotsioone ja head enesetunnet, mis on hädavajalikud, et laste elu oleks mitmekülgne ja täisväärtuslik.


Tahtejõu Tuuri sünniloo leiad Priit Salumäe blogist ja juba toimunud tuurid ARHIIVIST.