MIS VÄRK?

Tahtejõu tuur 29.09 – 01.10.2017 (R-P)

  • 691km (227km + 232km + 232km)
  • sõiduvahend: maanteeratas
  • keskmine kiirus 30+km/h
  • kogu tuuri käigus on organiseeritud rattagasõiduga seotud abi: saatemasinad, varuratas, varukummid, mehaaniku teenus, teepealne söök-jook
  • tuuril osalejatele on broneeritud ühine majutus ja praamisõit

2014. aastal toetasime edukalt Rauno Klauseni käsiratta ostu, 2015. aastal kogusime raha Narva ratastoolivehklejate Aleksei Štšeglovi ja teiste Florett klubiliikmete vehklemisvarustuse soetamiseks. Eelmise aasta aktsioon oli suunatud Haapsalu Viigi Kooli tugi- ja liikumisaparaadi talitlushäiretega õpilaste abistamiseks.

Seekordne osalustasu on 100% sihtotstarbeline annetus Invictus mängudele pürgiva Janno Lepiku käsiratta ostufondi

Janno Lepik on kaitseväelane, Kotkaristi teenetemärgiga autasustatud kangelane, kes teenis NATO missioonil Afganistanis. 2012. aasta jaanuaris astus Janno isevalmistatud lõhkekehale, mis viis temalt küll mõlemad jalad, aga mitte tema tahtejõudu.

Janno on tegelenud eluaeg spordiga – ta on tulnud Kreeka-Rooma maadluses viiel korral erinevates vanuseklassides Eesti meistriks ning on korduvalt esindanud Eestit tiitlivõistlustel. Kahel korral on ta pälvinud ka Põhjamaade meistrivõistlustel hõbemedali. Ka täna treenib Janno hoolega ning sel sügisel paneb ta end proovile Kanadas toimuvatel Võitmatute spordimängudel käsiratta sõidus. Võitmatute spordimängud ehk Invictus Games on Suurbritannia prints Harry poolt ellu kutsutud rahvusvaheline spordiüritus, kus vigastatud sõjaväelased võtavad mõõtu eri spordialadel nagu ratastoolikorvpall, istevõrkpall, parasõudmine jne.

Sel aastal osaleb Janno võistlustel veel laenutatud rattaga, kuid meie eesmärk on kinkida Jannole korralik käsiratas, mis võimaldaks tal valmistuda täistuuridel järgmise aasta võistlusteks ning unistada järgmisel aastal Austraalias toimuvatele Võitmatute spordimängudele sõites juba pjedestaalikohast.