Pärnut läbinud heategevuslik rattatuur aitab täita invasportlase unistuse

Pärnu Postimees
Vaata videot Pärnu Postimehe lehelt

Täna pärastlõunal jõudis Pärnusse lige 40 ratturit, kes on ette võtnud kolm päeva kestva 756 kilomeetri pikkuse heategevusliku Tahtejõu tuuri.

Ratturid tegid Pärnus väikese lõunapausi ja võtsid suuna Valgamaale Taageperasse.

Täna sõidavad ratturid 273 kilomeetrit, homme läbitakse 277 kilomeetrit, pühapäeval 206. Ratturid on planeerinud keskmiseks kiiruseks umbes 30 kilomeetrit tunnis.

Täna Tallinnast startinud mehed ja naised sõidavad kolme päeva ringi ümber Mandri-Eesti ning toetavad sõiduga Rio 2016 paraolümpiale pürgiva Rauno Klauseni käsiratta ostufondi.

Rauno Klausen on 2008. aastal Supermoto Eesti meistrivõistluste etapil rängalt kukkunud ja alakehast halvatuks jäänud mees. Ta treenib 20 tundi nädalas, sõites päevas 10 kuni 100 kilomeetrit.

Praegu on tema sõiduvahendiks 50 kilo kaaluv tavaline ratastool, millele lisatud esiratas ja pedaalid. Kui maailmas sellel spordialal konkurentsis olla, tuleb soetada spetsiaalratas, mille hind jääb 6000 euro kanti.

Tahtejõu tuuri eestvedaja Priit Salumäe loodab, et selle nädalavahetuse heategevustuuriga suudetakse Klauseni unistus teoks teha.

 

Allikas: Pärnu Postimees