MIS VÄRK?

Tahtejõu tuur alustab taas, et kinkida erilistele inimestele võimalus nautida rattarõõme ja elada täisväärtuslikku elu.

2014. aastal toetasime edukalt Rauno Klauseni käsiratta ostu, 2015. aastal kogusime raha Narva ratastoolivehklejate Aleksei Štšeglovi ja teiste Florett klubiliikmete vehklemisvarustuse soetamiseks. 2016. aasta aktsioon oli suunatud Haapsalu Viigi Kooli tugi- ja liikumisaparaadi talitlushäiretega õpilaste abistamiseks ning möödunud, 2017. aasta annetus aitas osta käsiratta Invictus mängude mitmekordsele kuldmedalistile Janno Lepikule.

Juba viiendat aastat toimuv Tahtejõu tuur ulatab abikäe neile, kes vajavad erilist ratast kui abivahendit, millega igapäevaseid tegemisi vähema vaevaga toimetada ja mis võimaldab neil vaatamata puudele omal käel või pere ja sõprade seltsis aktiivselt liikuda ning värskes õhus rattasõitu nautida.

Tahtejõu tuur 2018 osalustasu on sihtotstarbeline annetus erivajadustega inimeste hoolekandeasutustele ja puuetega inimeste keskustele kolmerattaliste erirataste ostmiseks.

Annetuse abil ostetud jalgrattad lähevad neljale aktiivsele erivajadustega inimeste hoolekandeasutusele. Rattaid hakkavad kasutama Eesti Agrenska Fondi Tartumaal asuva Tammistu Perekeskuse hoole all olevad puuetega lapsed ja noored, Põlvamaa Puuetega Inimeste Koja kliendid nii Põlvas kui ka Peril, sotsiaalteenuste keskus MTÜ Iseseisev Elu Elva keskuse kliendid ja MTÜ Tugiliisu Tallinna Kakumäe keskuse kliendid.

Iga Tahtejõu tuuril osalev rattur ja igaüks, kes teeb tuuri kontole rahalise annetuse, panustab sellesse, et erilised inimesed kõikjal Eestis saaksid vaatamata piiratud liikumisvõimele olla füüsiliselt ja sotsiaalselt aktiivsed.